Paykwik Avantajları

Paykwik online alışverişlerde kullanılan bir sanal karttır. İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte internetten alışveriş yapma alışkanlığı günümüze kadar artarak gelmiştir. Dolandırıcılığa ve hırsızlığa maruz kalmak istemeyenler için güvenli alışveriş ortamı hazırlanması zorunluluğu da doğmuştur.

İnsanların internet ortamında güvenli ve sorunsuz şekilde alışveriş yapabilmeleri için 2009’da Paykwik sanal kartı hizmete sunuldu. Bu sanal kartı herhangi bir kredi kartı gibi kullanıp, alışveriş yapabilirsiniz.

Paykwik Özellikleri Nelerdir?

İnternet ortamında kredi kartı dolandırıcılığı yaygın hale geldiğinden insanlar güvenli alışveriş yapmanın yollarını aramaya başladılar. Banka ve kart bilgilerini paylaşmayacakları bir ödeme sistemi arayışına girdiler.

Bu bağlamdan yola çıkarak edinmesi ve kullanıma kolay Paykwik sanal kartı üretildi. Kartın kredi kartlarından hiçbir eksiği bulunmuyor. Hatta fazlası bulunuyor denebilir. İnternet ortamında rahatlıkla ve güvenle kartınızı kullanabilirsiniz. Karta para yüklemesi sadece euro olarak yapabiliyorsunuz. Bu nedenle kaç liralık harcama yapacaksanız tutarı euroya çevirdikten sonra kartınıza yükleme yapmayı unutmayınız. Kartın öne çıkan özellikleri şunlardır;

-Karta özel 16 haneli güvenlik numarası bulunuyor.

-Bir yıl geçerli son kullanım tarihi bulunuyor.

-Kart üzerinde herhangi bir banka ve kimlik bilgileri yer almıyor.

-Kart tek kullanımlıktır

Paykwiki Neden Seçmelisiniz?

Kullanım kolaylığı ve sunduğu paykwik avantajları sayesinde güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Yurt içinde ve yurt dışında binlerce alışveriş sitelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Herhangi bir komisyon ve ek ücret ödemeden karta sahip oluyorsunuz. Harcayacağınız kadar bakiye yüklediğiniz için kartınız çalınsa veya kaybolsa dahi büyük zararlara uğramıyorsunuz.

Paykwik, dünya genelinde tanınan ve bilinen bir marka olduğu için online olarak birçok sitede geçerlidir. İçinde bakiye kalsa dahi, bakiyenizi bozdurarak, hesabınıza aktarma imkânınız bulunuyor.

Paykwikin Avantajları Nelerdir?

Milyonlarca insan günümüzde online alışverişlerinde bu sanal kartı kullanıyor. Dolandırıcılığa, hırsızlığa uğramadan güvenli alışverişin keyfini çıkarıyorlar. Genel olarak paykwik avantajları şöyle sıralanabilir;

1-Resmi sitelerden satın alınması kolaydır. Herhangi bir komisyon ücreti yoktur.

2-Dünyaca bilinen bir marka olduğundan birçok sitede geçerlidir.

3-Kartın geçerli olabilmesi için 16 haneli güvenlik kodunun bilinmesi gerekiyor.

4- Tek kullanımlık olduğu için harcamaya sınır getiriyor.

5-Kullanım süresi 1 yılla sınırlıdır.

6-Mobil ödeme imkânı sunuyor.

7-Kartla ödeme yaparken banka ve kart bilgilerini kullanmıyorsunuz.

8-Alışveriş yaptığınız siteye veya mağazaya kimlik bilgileri vermediğiniz için reklam veya mesaj yoluyla üçüncü kişiler tarafından rahatsız edilmezsiniz.

9-Yurtdışı kaynaklı sitelerde geçerli olduğundan istediğiniz alışverişi yapabilirsiniz.

10-Kart yüklemeleri euro bazda olduğu için yatırım amaçlı olarak da kullanım avantajına sahipsiniz.

11-Resmi reseller (bayiler) aracılığıyla istediğiniz zaman satın alıp, bozdurabilirsiniz.

12- Google play, facebook, Zula, Ligue of Legends gibi oyun alışverişlerinde de kullanabilirsiniz.

Paykwiki Nasıl Kullanacaksınız?

Banka veya herhangi bir resmi Paykwik sitesinden kart satın alabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz husus o günkü euro kurunu takip etmenizdir. Ayrıca bayiler arasında ufak farklar olacağı için size en uygun ve güvenilir bayiyi araştırmayı ihmal etmeyiniz.

Bayilerde kartlar 10-15-20-25-30-50-100-150-200-500-1000 olarak satılıyor. Kaç liralık harcama yapacaksanız tutarı, o günkü kur üzerinden çevirip hangi karta tekabül ettiğini bulabilirsiniz.

Kartınızı satın aldıktan sonra size 16 haneli güvenlik kodu veriliyor. Bu kodu çok iyi saklamalısınız. Çünkü alışveriş yapabilmeniz için bu koda ihtiyacınız bulunuyor.

Kartın geçerli olduğu bir siteye girip, alışverişinizi yapıyorsunuz. Ödeme kısmına geldiğinizde “Paykwikle Ödeme” seçeneğini tıklıyorsunuz. Karşınıza gelen ekrana 16 haneli kodu girdiğinizde, ödeme işleminiz gerçekleşiyor. Böylece paykwik avantajları sayesinde hızlı ve güvenilir alışveriş yapıyorsunuz.

Harcamanızı yaptıktan sonra kartınızda kalan bakiyeyi paykwik avantajları doğrultusunda yetkili bayiden bozdurup, hesabınıza aktarabilirsiniz.